Événements
du mois de mai
de l'année 2013 [58] :
|
|
) |
le dimanche 26 mai 2013 om 20:00
|
|
|
De Cultuurfabriek, Stationsstraat 22, 8340 Sijsele
Lazarus - De Idioot (Идiотъ).
PraktischCultuurdienst DammeContactDorpsstraat 120-1228340 Sijseletel. 050 28 84 58cultuurdienst@damme.bewebsitePrijzenVVK: 11 euro; -25 jarigen: 9 euroTickets reserveren reserveer je ticketTickets kun je telefonisch reserveren op 050 28 84 58.
Win duotickets voor 'De idioot' door Lazarus Sijsele, De Cultuurfabriek, zo. 26/05/2013, 20:00
Lazarus bewerkt deze keer een Russische turf van Dostojewski. In de roman 'De Idioot' komt een prins, na meer dan vier jaar quarantaine wegens aanhoudende epilepsie-aanvallen, in het moderne mondaine Moskouse leven terecht. Win duotickets voor ‘een verontrustend avondje toneel'.
De sul van dienst heet Lev Mysjkin. Lev is het Russisch voor leeuw. Zoals Leo. Lev, Leo. Leeuw. En Mysj is het Russisch voor muis. Lev Mysjkin. Leo Muysmans. Rare held. Een zieke held. Maar ook een heldere zieke.
De prins die in Moskou belandt is wereldvreemd, filosoof, kindervriend en kind. Om deze redenen wordt hij een idioot genoemd. Als graag geziene gast bij een voorname familie verzeilt de 'idioot' in een wirwar van sociale rendez-vous en wordt zo de spilfiguur in meerdere amoureuze en schandalige affaires. Lazarus ziet zijn kans schoon om deze Russische klepper te bewerken tot een verontrustend avondje toneel. Onze dunne laag beschaving zal niet bestand blijken tegen de dierlijke basisbehoeftes waaraan wij mensen zo zwaar onderhevig zijn.
Het geheel wordt gekruid met typisch Dostojewskiaanse dilemma's als originaliteit versus veilige middelmaat, vaderlandsliefde versus eigenliefde, familie versus carrière, eeuwige roem versus instant geluk, liefde versus status. En met de typisch Lazarussische baldadigheid, uiteraard.
Els Van Steenberghe in haar recensie van 'De idioot' in Knack: 'De Idioot is een soms hortend maar amusant pleidooi voor meer idiotie en guitigheid in de verzuurde wereld.'
Het werk van Lazarus is altijd origineel, ook als ze zich op bestaand materiaal baseren. Omdat theater in het nu gebeurt, gaat hun werk ook over nu.
De voorstelling duurt 1.45 u. De première van ‘De idioot’ (op 2 mei in Gent) is uitverkocht.
Neem onderaan in het blauwgrijze vak deel aan de wedstrijd en win een van de 3 duotickets voor de voorstelling van ‘Idioot’ door Lazarus op zondag 26 mei e.k. in De Cultuurfabriek in Sijsele.
Сайт/Site : http://www.uitinwestvlaanderen.be/67167/win-duotickets-voor-de-idioot-door-lazarus
|
|